Перфектна десетка: Топ 10 модели во заеднички едиторијал

7 февруари 2014

Десетте најсекси топ модели на денешницата ќе ги изненадат читателите на магазинот W. За мартовското издание на магазинот, Марио Соренти ги фотографираше: Џордан Дан, Карли Клос,  Адријана Лима, Алесандра Амросио, Изабели Фонтана, Доуцен Крос, Кендис Сванпул, Рози Хантингтон,  Леи Риберо и Едита Вилкевичута. Девојките кои припаѓаат на елитата на светските супермодели,  за едиторијалот симболично насловен „Perfect Ten“ се облечени во провокативни парчиња од пролетните дизајнерски колекции кои ги стилизираше Едвард Енинфул.

 

 

Објавено:
7 февруари 2014
Категорија: 
Сцена