Пирс Броснан и сопругата споделија фотографии од свадбата пред 19 години

6 август 2020

Можеби 2001 ви изгледа како да била вчера, но оттогаш се поминати 19 години. И ете толку се во брак актерот Пирс Броснан и новинарката Кели Смит.

Веќе сме пишувале за нивната љубовна приказна и како Кели му ја враќа вербата во љубов и живот. За тоа дека чувствата не бледеат, покажаа и последните пораки кои си ги разменија на Инстаграм и со кои си ја честитаа годишнината од брак.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) onAug 4, 2020 at 11:11pm PDT

„Среќна годишнина. Кели, моја кафеноока девојко, ако заостанувам, чекај ме, како и секогаш, љубов моја“, напиша Пирс, споделувајќи фотографија од свадбата.

„Ти си најдобрата, најнежна и најдрага личност која некогаш сум ја запознала. Среќна годишнина. На крилјата на љубовта, времето лета“, беше одговорот на Кели.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Keely Shaye Brosnan (@keelyshayebrosnan) onAug 4, 2020 at 6:57pm PDT

Инаку, двајцата се запознаваат во Мексико, каде Кели доаѓа да му прави интервју.

„Ме маѓепска. Висок, црн, згоден... Имаше нешто што прави веднаш ве привлекува кон негого. И тој некој сјај во очите“, се присети во едно интервју новинарката.

Двојката е заедно 26 години, а имаат два сина, Дилан и Парис.

 

Објавено:
6 август 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.475 пати
Тагови: 
Пирс Броснан