Познатите дами во креации на Роксанда Илинчиќ

18 јуни 2014

Женствените силуети и елегантниот дизајн кои доминираат во креациите на српската дизајнерка Роксанда Илинчиќ, а која се смета за една од дизајнерките кои високо котираат на А листата во Лондон, се почесто се првиот избор на дамите од шоу бизнисот за нивните јавни појавувања.

Од Војвотката на Кембриџ, Кејт Мидлтон до поп иконата Рита Ора, жените кои секојдневно се медиумски експонирани, остануваат во фокусот на јавноста благодарение на секогаш впечатливите креации на дизајнерката со српско потекло која неодамна го отвори и својот прв изложбен салон во Лондон на познатата Mount Street помеѓу изложбените салони на светски познатите етикети.

Во продолжение издвојуваме неколку познати дами во препознатливите крации на Илинчиќ.

Кејт Бланшет Кејт Бланшет

Ен Хетвеј Ен Хетвеј

Ема Стоун Ема Стоун

Кејт Мидтлтон Кејт Мидтлтон

Каролина Куркова Каролина Куркова

Рита Ора Рита Ора

Гвинет Палтору Гвинет Палтору

Кира Најтли Кира Најтли

 

Roksanda, 9 Mount Street

 

 

Објавено:
18 јуни 2014
Категорија: 
Сцена