Познатите ги сакаат дизајните на Зухаир Мурад

11 јули 2013

Во последно време Кристен Стјуарт на црвениот килим се појавува во моделите на Зухаир Мурад, а присуствуваше и на неговата ревија на висока мода на последната модна недела во Париз. Блескавите фустани на Мурад ги сакаат Џенифер Лопез, Кети Пери и Тејлор Свифт, што може да се забележи во следнава гламурозна ретроспектива за љубовта меѓу либанскиот дизајнер и славните личности.

 

Кристен Струарт оваа комбинацијаја носеше на ревијата на Зухаир Мурад што се одржа на Париската недела на висока мода на почетокот од месецов Кристен Струарт оваа комбинацијаја носеше на ревијата на Зухаир Мурад што се одржа на Париската недела на висока мода на почетокот од месецов

 

И пејачката Тејлоф Свифт е обожавател на Мурад И пејачката Тејлоф Свифт е обожавател на Мурад

 

Џенифер Лопез во фустан на Мурад на доделувањето на Златен глобус 2013 Џенифер Лопез во фустан на Мурад на доделувањето на Златен глобус 2013

 

 

Објавено:
11 јули 2013
Категорија: 
Сцена