Познатите холивудски мајки и нивните ќерки

15 јуни 2023

Голем е бројот на холивудски мајки и ќерки кои зачекориле по нивните стапки, без разлика дали станува збор за актерство, музичка кариера или моделинг.

Можеби и со самиот факт што славата ја осетиле уште од мали нозе, одбирањето на шоубизнисот за младите дами не е ништо ново и неочекувано.

Од Ава Филип и Зои Кравиц, до Каја Гербер и Блу Ајви, погледнете кои славни двојки на мајки и ќерки се најдоа на нашата листа.

Синди Крафорд и Каја Гербер

Ванеса Паради и Лили Роуз Деп

Кристи Тарлингтон и Грејс Брнс

Mила Јововиќ и Евер Андерсон

Бијонсе и Блу Ајви Картер

Јоланда, Џиџи и Бела Хадид

Хајди и Лени Клум

Рис Витерспун и Ејва Филип

Гвинет Полтроу и Епл Мартин

Зои Кравиц и Лиса Бонет

Тенди Њутон и Нико Паркер

Фото: Pinterest

Објавено:
15 јуни 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
512 пати