Познатите на хуманитарниот бал на Наталија Водјанова

29 јули 2013

Руската супермоделка и филантроп го органзираше хуманирниот бал  Love Ball Riviera што по четврт пат се одржува во Монте Карло, а на кој се појавија многу славни гости и скоро комплетното монегашко кралско семејство. Покрај Водјанова, домаќини на настанот беа и принцот Алберт од Монако, неговата сопруга Принцеза Шарлен и Принцеза Каролина од Хановер, а главната цел беше да се соберат парични средства за фондацијата на манекенката Naked Heart. Еве како изгледаше атмосферата на балот...

 

Татјана Санто Доминго, Андреја Казираги, Антуан Арно, Наталија Водјанова, принцот Алберт, принцезата Шарлен, принцезата Каролина и Карл Лагерфелд Татјана Санто Доминго, Андреја Казираги, Антуан Арно, Наталија Водјанова, принцот Алберт, принцезата Шарлен, принцезата Каролина и Карл Лагерфелд

 

Настанот се одржа во Опера Гарние во Монте Карло Настанот се одржа во Опера Гарние во Монте Карло

 

Новак Ѓоковиќ со девојката Јелена Ристиќ Новак Ѓоковиќ со девојката Јелена Ристиќ

 

Кралското семејство на Монако Кралското семејство на Монако

 

 

 

Објавено:
29 јули 2013
Категорија: 
Сцена