Познатите на париската модна недела

30 септември 2013

Финалната дестинација од големото модно патување, четвртата по ред после Њујорк, Лондон и Милано е онаа во Париз каде модната недела со брендови како Живанши, Џон Галијано, Жан Пол Готје, Вивијан Вествуд го собра кремот од публиката.

Од познатте модни критичари во светските модни магазини до кралските семејства и холивудските актери, првите редови беа резервирани за најзвучните имиња од шоу бизнисот, културата и модната индустрија.

 

 

 

Објавено:
30 септември 2013
Категорија: 
Сцена