Познатите на париската недела на висока мода

2 јули 2013

Модната метропола Париз уште еднаш е во фокусот на модните случувања. Во тек е неделата на висока мода каде дел од најпрестижните модни куќи веќе ги презентираа своите колекции за есен 2013, а од првите редови ги проследија многу познати личности како Ума Турман, Оливија Палермо, Џенифер Лоренс, Наталија Водианова... Во продолжение погледнете ја галеријата од присутните.

 

Објавено:
2 јули 2013
Категорија: 
Сцена