Познатите преферираат бела боја

13 јуни 2013

Белите вечерни фустани често може да изгледаат како венчаници, па затоа треба да се внимава на стајлингот. За пример следете ги следниве изгледи кои холивудските звезди ги избраа за црвениот килим на различни настани. Тие добро ги носат овие женствени креации од сатен и тантела, а притоа не изгледаат на невести.

 

Селена Гомез во модел на Џамбатиста Вали Селена Гомез во модел на Џамбатиста Вали

 

 

Објавено:
13 јуни 2013
Категорија: 
Сцена