Пријанка Чопра и Ник Џонас: Станавме родители со помош на сурогат-мајка

22 јануари 2022

Познатата двојка, Пријанка Чопра и Ник Џонас, преку профилите на социјалните мрежи вчера ја соопштија убавата вест дека станаа родители на девојче. 

Светските медиуми ја пренесоа веста, а двојката истакна дека желбата им се остварила со помош на сурогат мајка. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Priyanka (@priyankachopra)

„Пресреќни сме што потврдуваме дека добивме бебе со сурогат-мајка. Замолуваме за приватност во овој специјален период во кој се фокусираме на нашето семејство. Многу ви благодариме" – напиша Чопра на Instagram.

За посетување, 39-годишната актерка и 29-годишниот пејач се венчаа во 2018 година во Индија.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Priyanka (@priyankachopra)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Priyanka (@priyankachopra)

 

Објавено:
22 јануари 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.471 пати