Принцезата Шарлин од Монако е пример за летна елеганција

6 јули 2019

Прекрасната принцеза Шарлин и сопруга на принцот Алберт од Монако секогаш плени со изборот на парчиња и е пример за вистинска елеганција.

Деновиве таа се појави на еден настан во Монте карло каде уште еднаш докажа дека е непогрешлива со комбинациите и предизвика воодушевување кај сите присутни.

Прекрасната 41 – годишна принцеза со потекло од Зимбабве овојпат одбра префинета комбинација составена од макси здолништево пруги и едноставна, но стилска бела кошула, кафен ремен на половината и модни додатоци.

Комбинацијата таа дополнително ја истакна со високи потпетици во кафена нијанса како одличен избор кога станува збор за ваква елегантна комбинација.

Истата е совршен избор за во текот на летните денови кога пред вас е некој важен состанок, семеен ручек или пак некоја забава по завршување на работните обврски.

Инаку, таа е во брак со принцот Алберт од 2011 година, а со него има две деца – ќерката Габриела и синот Жак Оноре.

Како ви се допаѓа ова издание на принцезата Шарлин?

Инфо и фото: Tportal.hr

 

Објавено:
6 јули 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
4.898 пати