Принцот Џорџ денеска полни седум години

22 јули 2020

Принцот Џорџ денеска полни седум години, а по тој повод, како што и инаку се прави за сите родендени, се објави новa фотографиja од него.

Секако, авторот е Војвотката од Кембриџ, а на фотографиjata Џорџ позира во маслинесто зелена маичка.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) onJul 21, 2020 at 2:30pm PDT

Со оглед на ситуацијата со Ковид-19, британските медиуми пренесоа дека роденденот на првото дете на Вилијам и Кејт ќе биде прославен во семејна атмосфера, а за тортата ќе се погрижи лично Војвотката од Кембриџ, која во една пригода изјави дека ужива да го прави тоа и дека некогаш и со часови се посветува.

Инаку, фотографијата е направена претходниот месец, кога се направени и семејните фотографии со принцот Вилијам.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) onJun 20, 2020 at 2:30pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) onJun 21, 2020 at 8:00am PDT

 Освен оваа, во медиумите е пуштена уште една нова фотографија од принцот, направена претходно месецов.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by George Charlotte And Louis (@princegeorgecharlottelouis) onJul 21, 2020 at 2:33pm PDT

 

 

 

Објавено:
22 јули 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
790 пати
Тагови: 
принц Џорџ