Принцот Џорџ и принцезата Шарлот како модни близнаци

15 јануари 2018

Кога се британското кралско семејство и нивниот стил во прашање, секогаш најголемо внимание се обрнува на Војвотката од Кембриџ, односно Кејт Мидлтон.

Несомнено е дека таа е влијателна, а доказ за тоа се и брзите распродажби на парчињата што ги носи. Сепак, ако подобро ги погледнете фотографиите на кои се и Вилијам и нивните деца Џорџ и Шарлот, ќе забележите дека малите принц и принцеза многу често се вистински модни близнаци.

Стајлинзите им се често усогласени и тоа најчесто по боја. Ако Џорџ носи темносини нијанси, Шарлот тогаш е во светлосини, со некој темносин детаљ.

За време на турнејата на Кејт и Вилијам во Полска тоа можеше најдобро да се забележи. 

А ние во продолжение ви претставуваме уште неколку ситуации кога тие имаат совршено усогласени стајлинзи и изгледаат прекрасно:

 

Објавено:
15 јануари 2018
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.082 пати