Принцот Луис полни две години!

23 април 2020

Принцот Луис денеска го прославува својот втор роденден. По тој повод, на социјалните мрежи на британското кралско семејство, се појавија четири нови фотографии од принцот кој е веќе право момченце.

Иако ја имаат достапноста на професионален фотограф кој работи за семејството, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, секогаш сака за роднедените на децата и посебните моменти во нивното семејство да ги одбележи со фотографии што самата ги направила.

Така, овој пат, принцот Луис е фотографиран како прави отисок од раката во боја на виножитото и неверојатно е сладок.

Своја посебна честитка на социјалните мрежи упати и принцот Чарлс.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Clarence House (@clarencehouse) onApr 23, 2020 at 12:01am PDT

Погледнете ги фотографиите.

фото извор: @kensingtonroyal

Објавено:
23 април 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
546 пати
Тагови: 
принц Луис