Прогнозираме: Што ќе носат познатите на црвениот килим на Оскарите?

31 јануари 2020

Неодамна заврши Неделата на висока мода во Париз од каде веќе може да се насети атмосферата на црвениот килим на Оскарите. Всушност, најлуксузното случување во модниот свет е базичниот параметар по кој модните стилисти и експрети се водат при изборот на соодветен аутфит за најскапата црвена патека.

Во очекување на 9. февруари за кога е закажано 92-то издание на Оскарите, ние направивме селекција на потенцијални аутфити од колекциите прикажани на Неделата на висока мода, во кои би можеле да блеснат филмските ѕвезди.

Вообичаено секоја година доминираат неколку звучни луксузни модни куќи, како Армани, Диор, Живанши, Шанел, Оскар де ла Рента, Ели Сааб, но истовремено се случуваат и изненадувања и исклучоци, што од своја страна носи дополнителна возбуда.

На што типуваме ние, во продолжение...

Фото: Vogue

Валентино

Валентино

Ван Харпен

Армани

Диор

Диор

Диор

Ели Сааб

Ели Сааб

Ели Сааб

Ели Сааб

Живанши

Живанши

Живанши

Џамбатиста Вали

Џамбатиста Вали

 

 

Објавено:
31 јануари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
442 пати