Пропорциите на најубавите жени во светот

5 септември 2014

Доколку некоја од дамите во продолжение ви е омилена ѕвезда, тогаш сигурно ќе бидете заинтересирани да ги дознаете нејзините пропорции, бројки кои придонесоа нивната репутација да се издигне на повисоко ниво.

Никол Шерзингер

Пејачката е висока 165 сантиметри и има 55 килограми. Нејзините пропорции се 92-59-94 сантиметри.

Џесика Бил

Актерката е висока 170 сантиметри и има 55 килограми. Нејзините пропорции се 92-66-91 сантиметри.

Шакира

Висината на Шакира е 157 сантиметри и има 57 килограми. Нејзините пропорции по кои стана светски позната се 87-61-94 сантиметри.

Кејти Пери

Висока е 173 сантиметри и има 59 килограми. Нејзините пропорции се 92-61-89 сантиметри.

Тејлор Свифт

Пејачката покрај тоа што има успешна музичка кариера, може и да биде модел според висината, килограмите, но и пропорциите. Висока е 177 сантиметри и има 54 килограми. Нејзините пропорции се 75-62-77 сантиметри.

Ким Кардашијан

Ѕвездата на реалните шоуа е висока 159 сантиметри и има 64 килограми. Нејзините пропорции се 97-67-101 сантиметри.

Миранда Кер

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет е висока 175 сантиметри и има 54 килограми. Нејзините пропорции се 86-61-86 сантиметри.

Ева Лонгорија

Симпатичната очајна домаќинка е висока 157 сантиметри и има 48 килограми. Нејзините пропорции се 87-59-84 сантиметри.

Сандра Булок

Холивудската миленичка е висока 171 сантиметри и има 52 килограми. Нејзините пропорции се  86-61-86 сантиметри.

Дајан Кругер

Актерката е висока 170 сантиметри и има 57 килограми. Нејзините пропорции се 84-59-89 сантиметри.

Ума Турман

Атрактивната актерка е висока 180 сантиметри и има 63 килограми. Нејзините пропорции се 94-66-91 сантиметри.

Објавено:
5 септември 2014
Категорија: 
Сцена