Прва фотографија: Лејди Гага и Адам Драјвер во филмот House of Gucci ќе ја раскажуваат трагичната историја на Гучи

10 март 2021

Во модната индустрија веројатно не постои поисчекуван филм во моментов од House of Gucci. Режијата на филмот е дело на Ридли Скот. Дејството се врти околу италијанскиот могул Маурицио Гучи и неговата поранешна сопруга Патриција Реџијани, која во 1996 година беше обвинета и осудена за организирање на увиството на Маурицио Гучи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Главните улоги во филмот ги толкуваат Адам Драјвер и Лејди Гага, а покрај нив, проектот ги вклучува Џеред Лето, Ал Пачино и Џереми Ајронс. 

Снимањето започна на почетокот на годинава во Рим, а Гага вчера објави фотографија од филмскиот пар

Објавено:
10 март 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
636 пати