Ребел Вилсон на 3 килограми до целта

6 октомври 2020

На почетокот на 2020, актерката Ребел Вилсон на социјалните мрежи откри дека оваа година за неа ќе биде година на здравјето.

За таа цел, Вилсон сосема се посвети на здравиот начин на живот, односно изминативе месеци на своите профили споделуваше како вежба и како се храни, со цел да дојде до посакуваната тежина - 75 килограми.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onOct 4, 2020 at 9:00am PDT

Во неделата пак, на своите следбеници на Инстаграм им се пофали дека изминатите седум дена станала три пати многу рано (во 6 наутро), планинарела и трчала. И е многу горда на себе, посебно што е на само 3 килограми до целта.

„Цел живот водам битка со килограмите. Најчесто посегнувам неконтролирано по храна, воглавно сладолед и десерти, после стресен ден или кога нешто лошо ќе ми се случи. Сепак, тоа што сум/бев поинаква беше добра работа за мене. Кога првпат влегов во канцеларијата на мојот агент, ме погледнаа и рекоа: „Вау, немаме некој што изгледа како тебе", откри 40-годишната актерка порано годинава.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onOct 4, 2020 at 1:18pm PDT

 

Во текот на кариерата дури била и дополнително платена да биде уште покрупна за некои улоги, кои пак ѝ помогнаа да ги придобие симпатиите на публиката, но стресот ѝ предизвикувал неконтролирана потреба за храна и прејадување.

Остварувањето на зацртаната цел е условено од строг режим на исхрана и тренинг. Не внесува шеќери и брза храна.Не се оптоварува со броењето калории, туку на внесот на влакна. Така ја превенира гладта, го контролира шеќерот во крв и подолго време е сита.

„Не се работи за бројката на вага, туку за мене" изјави Вилсон за „Тудеј Екстра".

А во нејзин стил се пошегува за новата килажа: „Викајте ме Фит Ејми!“

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onOct 4, 2020 at 8:38pm PDT

 Она што е исто така позитивно е дека таа ги намали килограмите, но не со цел да носи ХЅ големина. Таа се' уште има облини, но изгледа здраво, што и беше цел на нејзиниот труд годинава.  

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onSep 26, 2020 at 9:54am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onSep 28, 2020 at 7:18pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onSep 30, 2020 at 8:19am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onOct 1, 2020 at 10:13am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) onSep 1, 2020 at 3:08pm PDT

 

Објавено:
6 октомври 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
940 пати