Ревијата на Ријана привлече најголемо внимание на модната недела во Њујорк

11 септември 2019

Во рамки на модната недела во Њујорк популарната пејачка и модна дизајнерка Ријана имаше свое шоу на кое ја претстави новата колекција на нејзиниот бренд Savage x Fenty. 

За разлика од другите модни ревии на кои стана традиција сите да снимаат и фотографираат со нивните телефони, на оваа тоа не беше случај. 

Daily Mail

Сите гости што пристигнаа во Беркли арената во Бруклин беа замолени да ги остават своите телефони на самиот влез, за да можат вистински да уживаат во шоуто и секако, истото да биде што помалку експонирано на социјалните мрежи. 

Daily Mail

Истото ќе биде екслузивно прикажано на Амазон на 20 – ти септември во повеќе од 200 земји ширум светот, па очекувано беше да се забрани снимањето и сликањето. 

Daily Mail

Според светските медиуми што пренесоа дел од атмосферата, шоуто го отворила самата Ријана со уште неколку модели кои стоеле во центарот на арената, по што следела танцова точка, како и перформанси од Халси и Диџеј Калед. 

Getty Images

Очекувано, на ревијата се појавиле некои од најпознатите модели на денешницата и нејзини пријателки како Кара Делевињ, Џоан Смолс, Лаверн Кокс и сестрите Хадид. 

Daily Mail

Повторно, Ријана претстави колекција за сите жени и за сите типови на тело, по што е и позната во досегашната работа. 

Daily Mail

Од она што можевме да видиме, на ревијата пристигнаа некои од најпознатите дами облечени во секси комбинации какви што и прилегаа на пригодата. 

Daily Mail

Погледнете дел од атмосферата и гостите во очекување на целото шоу за неколку дена.

Daily Mail

Daily Mail

Daily Mail

dimitrios_kambouris_getty_images

erik_pendzich_shutterstock

erik_pendzich_shutterstock

john_photography_shutterstock

john_photography_shutterstock

Инфо: Daily Mail, E Online, The Guardian

Објавено:
11 септември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
386 пати