Ријана и Кара Делевињ главни ѕвезди на црвениот килим на премиерата на „Valerian“

19 јули 2017

Завчера во Лос Анџелес премиерно беше прикажано новото научно-фантастично остварување на режисерот Лук Бесон, „Valerian and the city of a thousand planets".

Фото: Getty Images

Поп ѕвездата Ријана и топ моделот Кара Делевињ кои се дел од актерската екипа, вечерта беа главните ѕвезди на црвениот килим.

Фото: Getty Images

Ријана се појави во драматична, волуменозна тоалета во асиметричен крој, во нежно розова боја од Џамбатиста Вали и секако го „украде" модното шоу на црвениот килим.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Нејзината пријателка и колешка, Кара, тематски се надоврза на приказната од филмот, па одбра футуристички, транспарентен фустан во силвер варијанта, дело на холандската дизајнерка Ирис ван Харпен.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Денеска филмската екипа патува за Канада, каде филмот ќе биде прикажан во рамките на интернационалниот филмски фестивал „Fantasia".

 

Објавено:
19 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
660 пати