РиРи во едиторијал за Вог

14 февруари 2014

Секогаш интересната Ријана ќе ја краси насловната страна на американското издание на Вог за месец март. Пејачката беше опишана како новата муза на модната индустрија. Со модната линија за британскиот бренд River Island презентирана минатата година, како и постојаното поставување на трендови, Ријана е една од ѕвездите што имаат најмногу „следбеници“ на социјалните мрежи и модна инспирација за многумина.

Иако многумина можеби би се изненадиле, таа изјави за магазинот  дека никогаш не посакувала да биде славна, туку едноставно само сакала да пее и нејзината музика да биде слушана.

Едиторијалот „Stylin' With Riri е стилизиран од Тони Гудман, со парчиња од последните пролет-лето 2014 колекции, меѓу кои и Сен Лорен, Луј Витон, Келвин Клајн, Версаче, Миу Миу.

Погледнете.

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-10

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-1

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-2

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-3

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-4

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-5

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-6

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-7

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-8

Rihanna-By-David-Sims-For-Vogue-US-March-2014-9

Објавено:
14 февруари 2014
Категорија: 
Сцена