The Rock се венчаше на Хаваите

19 август 2019

Актерот Двејн Џонсон викендов се ожени со својата долгогодишна партнерка Лорен Хашијан. Церемонијата се одвивала во Хаваи. 

Џонсон утринава ги сподели убавите вести преку Инстаграм профилот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by therock (@therock) onAug 19, 2019 at 3:27am PDT

 Хашијан за пригодата одбрала венчаница од тантела во сирена крој и V-деколте, со природна шминка и пуштена коса.

Актерот пак, се одлучи за бела кошула и панталони.

Инаку, тој и Лорен се заедно од 2007 година, а ги имаат и ќерките Тиана (1) и Јасмин (3). Џонсон има уште една ќерка, Симон (18) со поранешната сопруга и бизни партнер, Дени Гарсија.

 

Објавено:
19 август 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.288 пати