Рускиот џет сет на отворање на новата продавница на Стела Мекартни во Москва

30 ноември 2013

 

Вчера во руската престолнина беше отворена нова продавница на модната дизајнерка Стела Мекартни. На свеченото отворање покрај голем број џет сетери и познати бизнисмени, со своето присуство не почестија и најголемите модни икони во Русија, Мирослава Дума, Елена Перминова и Катја Мухина, која работи како надворешен соработник за руската и украинската едиција на списанието Vogue. Сите три се појавија со одлични комбинации. Мирослава и Катја носеа парчиња кои припаѓаа на модниот бренд на Стела Мекартни, а Елена на себе носеше комбинација на Луј Витон.

Кој изглед вам ви остави најголем впечаток:

 

Мирослава Дума Мирослава Дума

 

Елена Перминова  Елена Перминова

 

Катја Мухина Катја Мухина

 

Објавено:
30 ноември 2013
Категорија: 
Сцена