Само Роси Хантингтон може да носи ваков фустан...

31 октомври 2019

Во Лондон неодамна се одржа манифестацијата „Жена на годината“ во организација на магазинот „Харперс базар“.

Една од наградените жени беше и моделот Роси Хантингтон Вајтли. Таа се појави во фантастичен фустан на дизајнерот Давид Кома, чија цена изнесува околу 2.000 долари.

Креацијата е смела и провокативна, но не и вулгарна. И таква може да носи само Роси или некој што има тело како нејзиното. Фустанот е со V-израз, а има и сечени делови под градите, кои се шират до половината, а кои се покриени со мрежа во нијанса на кожата.

Со оглед на тоа дека е тесен и ја следи линијата на телото, во задниот дел има и шлиц. Прерамките се и страничните сечени делови се потенцирани со светкави ленти, што придонесуваат за гламурозниот ефект.

 

Стајлингот е заокружен со сандали со ремчиња и мала чанта.

Изгледа прекрасно, нели?

 

Објавено:
31 октомври 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.480 пати