Саша Пивоварова во црно – бел едиторијал за магазинот iD

7 октомври 2014

За потребите на новиот број на магазинот iD, Рускиот модел Саша Пиповарова позира пред објективот на модниот фотограф Глен Лачфорд, во стајлинзи зад кои се потпишува Алистер Мекеј. Едиторијалот е во знакот на црно – белите фотографии, а Саша со минимална шминка на себе позира во парчиња од најновите колекции на модните куќи за сезона есен – зима. 2015 година. Едноставен, но сепак ефектен едиторијал!

Објавено:
7 октомври 2014
Категорија: 
Сцена