Се разделија Џеј Ло и Алекс Родригез

13 март 2021

Поп дивата Џенифер Лопез и нејзиното момче Алекс Родригез наводно решиле да и стават крај на врската. Извор близок на Родригез тврди дека тој е сам во Мајами и дека веќе е сингл.

Одлуката за раскинувањето, двојката ја донела во петокот наутро.

Џеј Ло и Алекс Родригез беа заедно од 2017 година, а заедно ги воспитуваа нејзините близнаци и неговите ќерки. Свадбата ја откажаа два пати досега, а последен пат се виделе во февруари

Нивните последни заеднички фотографии се од престојот во Доминиканска република, каде Лопез го снима својот најнов филм „Shotgun Wedding“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alex Rodriguez (@arod)

 

Објавено:
13 март 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
4.161 пати