Се врати Меланија Трамп: Во фустан на „Валентино“ ја прими наградта „Spirit of Lincoln“

9 ноември 2021

Мора да признаеме дека новата прва дама на САД Џил Бајден ни одблиску не е модно интересна како нејзините претходнички.

После подолга пауза, Меланија Трамп повторно го привлече вниманието на (модната) јавност. Таа и нејзиниот сопруг Доналд неодамна беа специјални гости на гала настан одржан во Палм Бич, а на Меланија ѝ беше доделена наградата „Spirit of Lincoln“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@elegant_melania)

Се работи за признание која го добива за нејзината работа и придонес кон подобрување на општеството. 

Таа за оваа свеченост одбра елегантен црн фустан од модната куќа „Валентино“. На ракавите е збогатен во пердуви, а Меланија уште еднаш покажа што значи минималистички, а впечатлив моден израз.

Инаку, настанот е во организација на Републиканската партија.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@elegant_melania)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@melaniatrump)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@elegant_melania)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@elegant_melania)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@elegant_melania)

Објавено:
9 ноември 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
3.528 пати