Селена Гомез ќе ве натера да танцувате со неа во новиот спот за песната Baila Conmigo

29 јануари 2021

По објавување на песната „De Una Vez“, популарната пејачка Селена Гомез ја почести својата публика со уште една песна и видео запис. Песната го носи името „Baila Conmigo“, а судејќи по насловот, ритамот и спотот, дефинитивно ќе ве натера да танцувате со неа. Песната е полна енергија, а за тоа допринесуваат и раперот Рау Алехандро и продуцентот Тајни кои ја придружуваат 28 годишната Гомез.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Селена изгледа фантастично во бледо розовиот сатенски слип фустан во кој се појавува во спотот, а на фотографијата, со која на Инстаграм го најави својот прв албум на шпански јазик, носи црвена волуменозна креација на Џамбатиста Вали.

„Видеото го прикажува чувството на изолација кое сите го доживуваме моментално и како музиката навистина нѐ поврзува, без разлика каде во светот се наоѓаме,“ изјави пејачката.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Спотот е сниман на локации во Лос Анџелес, Бразил и Мајами, а албумот е најавен за 12 март. До тогаш, слушајте ја „Baila Conmigo“ и танцувајте каде и да сте.

Објавено:
29 јануари 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
203 пати