Шакира воодушевува во кампањата Burberry Holiday за 2022 година

25 ноември 2022

Поп ѕвездата Шакира се најде во центарот на најновата кампања на Burberry Holiday 2022 наречена „The Night Before". Таа моделираше две различни комбинации за снимањето, кое го режираше и фотографираше Торсо, додека Џулија Сар-Жамоа беше одговорна за стајлингот.

Фото: fashiongonerogue

Фото: fashiongonerogue

Првата комбинација ја прикажува 45-годишната пејачка облечена во сезона во проѕирен фустан украсен со блескави кристали и преголеми написи, додека пак вториот изглед се базира на светло-кафеав капут со карирана кошула, здолниште украсено со копчиња и празнични обетки.

Фото: fashiongonerogue

Фото: fashiongonerogue

Фризерот Џорди Фонтаналс е заслужен за финалниот допир на изгледот на Шакира преку елегантно опавче, додека шминкерот Вас Теотокис го постигна нејзиниот блескав тен.

„The Night Before" ја доловува возбудата во моментите за време на празнична подготовка, прикажани преку објективот на Burberry", споделува брендот.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)

Објавено:
25 ноември 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
931 пати