Што би носеле денес омилените ликови од „Пријатели“?

18 март 2020

Серијата омилена на многу генерации, „Пријатели", периодов повторно е во фокусот на вниманието, откако беше потврдена најавата дека пријателите повторно ќе се соберат после 15 години за да снимаат нова, специјална епизода.

Нашата национална телевизија МТВ ги репризира сериите на задовоство на голем дел од гледачите, па имаме можност да се потсетиме на секојдневните згоди и незгоди на омиленото друштво.

Магазинот Вог пак, инспириран од нивната популарност и по 15 години од емитувањето на последната сезона, направи интересна селекција на аутфити од актуелните дизајнерски колекции, адаптирани на препознатливиот стил на секој од ликовите посебно.

Што би носеле ликовите од „Пријатели" во 2020 година, според претпоставките на Вог?

Фиби

Џои

Рејчел

Рос

Моника

Чендлер

Фото: Vogue

 

Објавено:
18 март 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
383 пати