Што би облекле познатите од најновите колекции на дизајнерите

21 септември 2013

Модните престолнини Њујорк и Лондон ја завршија својата актуелна модна приказна. Но, новите колекции на водечките американски дизајнери и лондонски креатори на авангардата имаа можност први да ги видат и резервираат убавиците од А листа на чии тела многу наскоро ќе ги видиме најпосакуваните фустани.

Каролина Херера има одлична креација за Скарлет Јохансон Каролина Херера има одлична креација за Шарлиз Терон

Владетелките на црвениот килим и модните икони во текот на годините создадоа препознатлив стил околу кој се води вистинска трка помеѓу водечките дизајнери, затоа што да се угоди на холивудска ѕвезда е работа на престиж.

Меѓу креациите стотина дизајнери кои се претставија на модните недели во Њујорк и Лондон, во продолжение погледнете 10 фустани за кои веруваме дека ќе бидат популарни меѓу најубавите жени. Врз основа на претходно направените модни избори, ова се предлози кои фустани во блиска иднина би ги носеле овие познати дами.

Џесика Алба би ја одбрала креацијата на Моник Луилер Џесика Алба би ја одбрала креацијата на Моник Луилер

 

И Хали Бери би се одлучила за креација на Моник Луилер И Хали Бери би се одлучила за креација на Моник Луилер

Скарлет Јохансон би ја носела креацијата на Зак Посен Скарлет Јохансон би ја носела креацијата на Зак Посен

Изборот на Руни Мара би бил овој фустан на Келвин Клајн Изборот на Руни Мара би бил овој фустан на Келвин Клајн

 

Фустанот на Марчеса би изгледал одлично на Никол Кидман Фустанот на Марчеса би изгледал одлично на Никол Кидман

Наоми Кембел одлично би ја носела креацијата на Џереми Скот Наоми Кембел одлично би ја носела креацијата на Џереми Скот

 

Кристен Стјуарт би се одлучила за креација на Џ.Мендел Кристен Стјуарт би се одлучила за креација на Џ.Мендел

Креацијата на Зак Посен се чини е идеална за стилот на Кејт Мидлтон Креацијата на Зак Посен се чини е идеална за стилот на Кејт Мидлтон

Кејт Бланшет би изгледала добро во креација на Дејвид Кам Кејт Бланшет би изгледала добро во креација на Дејвид Кам

Објавено:
21 септември 2013
Категорија: 
Сцена