Што ќе облечат номинираните актерки за Оскар оваа година?

20 јануари 2014

Неодамна беа објавени номинациите за Оскар и во истите и немаше некои изненадувања. Она што секако останува изненадување и предмет на интересирање на многумина е тоа што ќе облечат номинираните актерки на црвениот килим.

Голем број од модните критичари ширум светот веќе ги замислуваат познатите актерки во одредени тоалети од нивните омилени дизајнери.

Според многумина од нив, прекрасната Џенифер Лоренс ќе остави најголем впечаток појавувајќи се секако во тоалета од Диор во неколку бои.

Jennifer Lawrence, Dior fall 2013 Jennifer Lawrence, Dior fall 2013

Покрај неа, прекрасната Кејт Бланшет очекуваат да се појави во нежна и неверојатно романтична тоалета од колекцијата на Armani Prive која малку потсетува на венчаница.

Kate blanchett, Armani prive 2013 Kate Blanchett, Armani prive 2013

Што се предвидува дека ќе облечат овие актерки и останатите номинирани во неколку категории за овогодинешните Оскари, погледнете во галеријата.

Објавено:
20 јануари 2014
Категорија: 
Сцена