Што носат познатите Русинки ова лето?

20 јули 2017

Препознатливи по авангардниот стил, познатите руски модни инсајдери се секогаш привлечни за медиумите, пред сè од аспект на нивниот автентичен имиџ.

За време на неодамнешните модни случувања, како Неделата на висока мода во Париз и Њујоршката модна недела за мажи, познатите Русинки беа во фокусот кога е уличната мода во прашање.

Miroslava Duma

Познатата руска модна икона, Мирослава Дума, на Модната недела за мажи во Њујорк, беше фотографирана во лежерно и урбано издание, со предимензионирани парчиња комбинирани слоевито.
Дизајнерките Вика Газинскаја и Улијана Сергенко за време на Неделата на висока мода во Париз, ги промовираа своите брендови, носејќи свои дизајнерски уникатни парчиња.

Погледнете дел од нивните највпечатливи изданија.

Фото извор: Buro247.hr

Vika Gazinskaja

Anya Ziourova

Lena Perminova

Natasha Goldenberg

Uljana Sergejenko

 

Објавено:
20 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.713 пати