Што носеа познатите на Вимблдон 2013

8 јули 2013

Тенисот може да биде и многу „модерен“ спорт. Дека е така потврдува годинешното издание на Вимблдон на чии терени продефилираа најдобрите светски тенисери, додека на трибините и ВИП-ложите забележавме многу познати личности.

 

Пипа Мидлтон носи фустан на Алис Темперли

 

Еве дел од присутните:

 

Објавено:
8 јули 2013
Категорија: 
Сцена