Што носеа светските ѕвезди за новогодишната ноќ...

3 јануари 2019

Некои на сцена, други на приватни забави – светските ѕвезди блеснаа на дочекот на новата година, а секако не заборавија да споделат и фотографии на нивните профили на социјалните мрежи.

Повеќето од нив гламурозни, во светкави аутфити, но меѓу познатите имаше и такви што се одлучија за кежуал аутфит што вклучува џинс и патики, во лежерен амбиент да ѝ посакаат добредојде на 2019.

Издвоивме неколку од највпечатливите новогодишни изгледи на познатите.

Џенифер Лопез

Кели Кларксон

Кајли Џенер

Јасмин Токс

Бебе Реџа

Кендал Џенер

Софија Вергара

Сијара

Дуа Липа

Лејди Гага

Мараја Кери

Викторија Бекам

 

Објавено:
3 јануари 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
546 пати