Смит од „Сексот и градот“ сè уште изгледа секси

3 јули 2020

Актерот Џјесон Луис кој публиката го засака најмногу по улогата на згодниот Смит од „Сексот и градот“ неодамна го прослави 49. роденден.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) onNov 18, 2019 at 2:22pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) onFeb 19, 2019 at 2:56pm PST

И покрај тоа што ја „ситни“ последната година од петата деценија, сè уште изгледа привлечно. Неодамна беше гостин во утринска емисија на „Channel Seven“, а се вклучи директно од својот дом.

 

Во разговорот со водителите се потсетија и на култната серија.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sex & The City (@satceveryday) onJul 1, 2020 at 4:07pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) onSep 27, 2019 at 9:50am PDT

„Мислам дека вистинската причина за популарноста на серијата е што во името го содржи зборот „секс“. Освен тоа, добро е напишана и зборува за нешто што сите сме го искусиле, а истовремено е и смешна, сензационална и забавна за гледање. Во секоја епизода има нешто што те допира во срце. Да се биде дел од серијата, снимањето беше голем залак. Беа вклучени многу луѓе и секако беше добра лекција да се навикнам на мојата природна појава“, изјави актерот мислејќи на сцените во кои се појавува сосема гол.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) onMar 5, 2020 at 10:50am PST

Во серијата неговата љубов беше Саманта, а во приватниот живот, негова вереница е манекенка и актерка Лиз Гадвин, која е 20 години помлада од него. Освен со актерство, Џејсон е страствен активист за човекови права, како и за зачувување на животната средина, па социјалните мрежи ги користи максимално за пренесување на важни пораки.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) onFeb 14, 2020 at 12:26pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) onJan 5, 2019 at 12:28pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liz Godwin (@liz_godwin) onJan 30, 2020 at 10:52am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liz Godwin (@liz_godwin) onFeb 10, 2020 at 1:22pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liz Godwin (@liz_godwin) onJan 5, 2020 at 11:31am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liz Godwin (@liz_godwin) onSep 16, 2019 at 9:55am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liz Godwin (@liz_godwin) onJul 31, 2018 at 11:03am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Every Outfit on Sex & the City (@everyoutfitonsatc) onJun 10, 2019 at 9:42am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by All The Single Ladies (@sex.andthecity_) onMay 9, 2020 at 6:13am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Paula Bradshaw (@paulasbradshaw) onJan 29, 2019 at 11:32pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Calleperry66 (@calleperry66) onMay 3, 2020 at 3:01pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NOVANTA PROJECT (@novanta_project) onJan 18, 2018 at 5:37am PST

 

 

 

 

 

Објавено:
3 јули 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.339 пати