Снежна бајка на фински начин

19 февруари 2024

Додека зимата официјално не ја испратиме, расположени сме за прекрасни зимски пејсажи и авантури во кои можеме барем на кратко да уживаме.

Една од земјите која е идеална за посета во зима е Финска, а од сите природни убавини, феноменот Аурора Бореалис е една од најмагичните и најпосакуваните глетки.

Бројни езера, шуми, недопрена снежна природа се она што ќе ве пречека во една од најсреќните земји во светот.

Финска е местото каде е сместен комплексот Aurora Collection Saariselkä којшто се состои од неколку луксузни куќарки како Sky View Suite, Arctic Spa Suite, Aurora Studio, Signature Suite и Grand Aurora Suite.

Секоја опремена со се што е потребно за релаксирачки одмор со неверојатно добра глетка на зимзелената шума и планините, како и на поларната светлина Аурора Бореалис.

Најголем од нив и најлуксузен е Grand Aurora Suite којшто се состои од три спални соби, пространа кујна и дневна соба, како и надворешно џакузи.

Еве како изгледа снежна бајка на фински начин...

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (laureenzi92)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Edin Cavalic (edinhiose)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Edin Cavalic (edinhiose)

Објавено:
19 февруари 2024
Категорија: 
Сцена