Спектакуларна холивудска едиција на Vanity Fair за месец март

4 февруари 2014

 

За 20 годишнината од првото издание,  Vanity Fair магазинот реши да ја украси насловната страница  со некои од најеминентните и најистакнатите актерски имиња. Во чест на  јубилејот, но и во чест на месец март, кој како и секоја година ќе помине во знакот на Оскарите.

 

 

За гламурозниот изглед на насловната, се погрижи познатата фотографка Ени Лејбовиц. Пред фотообјективот се најдоа дел од актерите што се номинирани за оваа престижна награда: Џулија Робертс, Чувител Еџиофор, Џеред Лето, Лупита Нијонг, како и Идрис Елба, Џорџ Клуни, Мајкл Б. Џордан, Наоми Харис, Бри Ларсон, Чадвик Боузман, МАргот Роби и Леа Сејду.

Објавено:
4 февруари 2014
Категорија: 
Сцена