Среќен роденден Никол Кидман

20 јуни 2024

На денешен ден, 20 јуни 1967 година во Хонолулу, Хаваи, е родена светски познатата актерка Никол Кидман. Од нејзините почетоци во Австралија па сѐ до блескањето на глобалната сцена, таа ја воодушевува публиката со својот талент и убавина.

Ќе издвоиме три впечатливи улоги на Никол Кидман кои оставиле траен белег во филмската индустрија, но ја издвоиле и неа како актерка со врвен талент и харизма.

"Практична магија" (Practical Magic), 1998

 

"Очи широко затворени" (Eyes Wide Shut), 1999

 

"Часовите" (The Hours), 2002

 

 

 

 

Објавено:
20 јуни 2024
Категорија: 
Сцена