Стајлингот на Меланија Трамп пример за модна дипломатија

24 февруари 2020

Американската претседателска двојка неодамна беше во официјална посета на Индија. Меланија Трамп досега имаше неколку дискутабилни изданија во контекст на тоа каква порака праќа.

Сетете се само на јакната со натпис „Don't care“ со која се упати во Мексико каде имаше страшни временски непогоди, со голем број настрадани.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Undisrupted Reality (@undisruptedreality) onJun 21, 2018 at 2:11pm PDT

 

Но, на ова патување во Индија покажа врвна модна дипломатија.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The_Recent.Column (@the_recent.column) onFeb 24, 2020 at 3:06am PST

Имено, првата дама се појави во бел комбинезон, кој во горниот дел има висока јака, карактеристична за индиската машка традиционална облека, која како што објаснува Ерв Пијер, дизајнер и стилист на првата дама, го забележал на фотографии од индиската модна историја од 20 век.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Herve Pierre Creative Director (@herve_pierre_creative_director) onFeb 23, 2020 at 10:46pm PST

Стајлингот е надополнет со ремен од свила со везени индиски шари. Tкаенината е винтиџ парче кое совршено се вклопува во оваа приказна.

Изгледот е комплетиран со бели елегантни чевли.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@melaniatrump.style) onFeb 23, 2020 at 11:35pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by AKSHAY VASA (@_akshay_vasa_9036) onFeb 24, 2020 at 2:50am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A Look That Happened (@a_look_that_happened) onFeb 24, 2020 at 2:09am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by First Family Trumps (@firstfamilytrumps) onFeb 24, 2020 at 4:45am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by First Family Trumps (@firstfamilytrumps) onFeb 24, 2020 at 4:21am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by First Family Trumps (@firstfamilytrumps) onFeb 24, 2020 at 4:44am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shri Narendra Modi (@shri_narendramodi) onFeb 24, 2020 at 4:24am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by AKSHAY VASA (@_akshay_vasa_9036) onFeb 23, 2020 at 11:25pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ètiquette (@lady_etiquette_) onFeb 23, 2020 at 11:42pm PST

 

 

 

 

Објавено:
24 февруари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
12.939 пати