Стилот на Анџелина Џоли како инспирација за деловен аутфит

17 јануари 2023

Филмска ѕвезда, режисер, хуманитарец, светски патник – една и единствена Анџелина Џоли. Лик кој секогаш привлекува внимание, а тоа не изостанува и кога се во прашања нејзните модни комбинации.

Препознатлива е по неутралните бои, црна, бела сива и различни беж нијанси, додека комбинации во боја кај Џоли се исклучително ретки.

Нејзиниот класичен и елегантен стил е вистинска инспирација за деловен аутфит. Анџелина е голем љубител на долги капути, монохроматски кошули, едноставни блузи, здолништа...

Преферира класични салонки кои што честопати се во беж или црни нијанси.

Сумирано во една дефиниција - спој на висока класа со екстремна едноставност, вистински компромис помеѓу комфортот и софистицираноста.


Фото : Pinterest

Објавено:
17 јануари 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
504 пати