Стилот на Кејт Мидлтон во бременоста

20 март 2015

Уште само неколку недели и принцот Џорџ ќе добие братче или сестриче. Ова само уште една причина повеќе, да се потсетиме на стилот на Војвотката од Кембриџ за време на бременоста. Со оглед на тоа дека беше зима, во центарот на нејзините комбинации беа елегантните капути.

Секогаш со беспрекорен крој и минималистички стил, Кејт Мидлтон го задржа епитетот за една од најстилските британки. И додека сите ги интересира кој пол ќе биде детето, како ќе се вика и слично, модните медиуми се занимаваат со стилот на принцезата во изминатите месеци.

Токму затоа, во продолжение ви претставуваме неколку фотографии на кои се гледа како Кејт се менува во текот на бременоста, но секако и нејзиниот секогаш педантен стил. Погледнете:

Октомври 2014 Октомври 2014

Ноември 2014 Ноември 2014

Декември 2014 Декември 2014

Јануари 2015 Јануари 2015

Февруари 2015 Февруари 2015

Март 2015 Март 2015

Објавено:
20 март 2015
Категорија: 
Сцена