Стилска инспирација за дамите +40 – Селин Дион

15 јуни 2017

Откако ја започна својата соработка со вонсериски талентираниот стилист Ло Роах, музичката икона Селин Дион дефинитивно доби уште еден престижен епитет – модна икона.

Независно дали се работи за сценски настап или неформални јавни појавувања, Селин воодушевува со својот изглед и е инспирација за жени од различни генерации.

Охрабрете се и направете некој невообичаен стилски спој ова лето, можеби ќе откриете нова верзија на вашиот личен стил. Облечете се слоевито во принтови, ставете впечатлива шапка на глава или одберете масивен накит – токму како што тоа го прави Селин.

Во продолжение ве инспирираме со неколку нејзини совршени стилски изданија.

Фото:Billboard

Фото: Lainey Gossip

Фото: Elle

Фото: Elle

Фото: Huffingtonpost

Фото: Huffingtonpost

Фото: Lainey Gossip

Фото: Popsugar

Фото: Rafinery29

Фото: USweekly

Објавено:
15 јуни 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.266 пати