Стилски тандем: Кетрин Зета Џонс заедно со ќерка ѝ на насловна на Vanity Fair

22 август 2019

Насловната страна на септемвриското издание на шпанската верзија на Vanity Fair, ќе ја краси тандемот мајка-ќерка: убавата 49-годишна актерка Кетрин Зета Џонс и нејзината 16-годишна ќерка Кaрис.

Двете синхронизирано стилизирани во елегантни костими од Фенди, во маслинесто зелени тонови,  изгледаат ултра модерно.

Инаку, ова не е прва заедничка насловна страна за стилското дуо.

Двете заедно позираа и за насловната на Town & Country, пред точно една година, за септемвриското издание 2018-та.

 

Објавено:
22 август 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.110 пати