Танцот на Новак Ѓоковиќ и Серена Вилијамс на свечената вечера на Вимблдон

13 јули 2015

После турнирот, во рамки на Вимблдон традиционално се организира свечената вечера на која присуствуваат победниците и специјално поканети гости. Новак Ѓоковиќ и Серена Вилијамс се годинешните победници на овој престижен турнир, а Серена ја покажа својата нежна страна.

2A7AEC3C00000578-3158610-Serena_Williams_proved_her_body_shaming_critics_wrong_tonight_as-a-1_1436768182025

Многу внимание привлекоа коментарите на авторката Џоан Роалинг (Хари Потер) која будно го коментираше стилот на тенисерката.

После победата таа напиша: „Ја сакам! Каков спортист, пример и каква жена!“, Роулинг имаше само зборови за пофалба.

Но, на сметка на Серена имаше различни коментари, меѓу кои и дека изгледа како маж.

2A76B58800000578-3158610-_she_is_built_like_a_man_Yeah_my_husband_looks_just_like_this_in-m-9_1436743534849

На тоа авторката застана во одбрана на тенисерката, презентирајќи фотографии на кои таа носи тесен, црвен фустан, што ја следи линијата на нејзиното тело, проследено со коментарот: „  Да, и мојот сопруг изгледа исто вака во фустан. Ти си идиот!, реплицирајќи му на авторот на претходниот коментар.

На вечерата пак, во долг фустан, во боја на праска, тенисерката ја истакна својата фигура и уште еднаш покажа дека знае да биде и женствена и елегантна, а не само спортски настроена, каква што ја гледаме на теренот.

2A7AEC4000000578-3158610-image-m-3_1436768189848

Новак Ѓоковиќ пак, пристигна во присуство на својата сопруга Јелена, која носеше долга, лелеава креација со цветен принт од модната куќа Александар Меквин.

2A7ADB7E00000578-0-image-m-24_1436737023140

2A7ADB9800000578-3158610-image-a-16_1436768858840

На вечерата присуствуваа и Борис Бекер, дел од тимот на Ѓоковиќ, тенисерката Марион Бартоли, која се одлучи за тоалета во сребрени нијанси.

2A7ADC2300000578-0-image-a-19_1436736920840

Марион Бартоли

Она што особено го привлече вниманието на медиумите е танцот на победниците на Вимблдон. Новак и Серена релаксирано покажаа што знаат, а танцот на осојувачите е само уште една од традициите на овој турнир, кој се организира уште од 1877 година.

2A7B79AB00000578-3158610-image-a-3_1436752102424

2A7B79BA00000578-3158610-image-a-1_1436752092705

2A7B79C600000578-3158610-image-a-6_1436752275980

2A7B79CE00000578-3158610-image-a-12_1436752294191

Погледнете:

Објавено:
13 јули 2015
Категорија: 
Сцена