Тенисерките се забавуваа пред стартот на Вимблдон

23 јуни 2014

Вимблдон стартуваше денес, а почетокот на годинешниот турнир беше одбележан и со забава која се одржа во Kensington Roof Gardens во Лондон. Но, и покрај тоа, Серена Вилијамс со паметот беше кај СП во фудбал, а тенисерката изјави дека навива за Англија.

Инаку, тенисерката дојде на забавата облечена во Барбери мантил, а за странските медиуми изјави дека го обожува Венј Руни. „Јас сум негов голем фан, ми се допаѓа неговата игра, а неговото семејство е многу слатко“.

Нејзината постара сестра Венус, блесна во смарагден BCBG фустан,  меѓу присутните беа и Марија Шарапова, Хедр Ватсон, како и Миша Бартон, Џејн Сејмор и Клои Грин.

Погледнете како тие изгледаа:

Џејн Сејмор Џејн Сејмор

Клои Грин Клои Грин

Марија Шарапова Марија Шарапова

Миша Бартон Миша Бартон

Венус Вилијамс

Објавено:
23 јуни 2014
Категорија: 
Сцена