Тие се слаби, но нè и имуни на калорична храна

19 август 2014

Не случајно американски Вог ги назначи како Инстаграм девојки-модели, а тоа го докажува нивната континуирана активност на социјалната мрежа, каде дури објавуваат фотографии од тоа што јадат во текот на денот.  Дека избегнуваат високо калорична храна, паѓа во вода, бидејќи очигледно за нивниот изглед најмногу помага физичката активност. Кога апетитот е во прашање и омилените јадења, манекенката Карли Клос признава дека е зависник од слатки и колачи, па’ постојано ги има во својата чанта.

Karlie Kloss Karlie Kloss

 

Кендис Сванапул е опседната од комбинацијата на пица и пиво, додека пак Лара Стоун не се дели од теглото Нутела.

Lara Stone Lara Stone

Candice Swanepoel Candice Swanepoel

 

Секако, дел од нив не го заобиколуваат овошјето и зеленчукот, a  преку фотографија го објавија на духовит начин.

Suki Waterhouse Suki Waterhouse

Pauline Hoarau Pauline Hoarau

Anna Ewers Anna Ewers

Liu Wen Liu Wen

Gisele Bündchen Gisele Bündchen

Мексиканските краставички на Феј Феј Сан Мексиканските краставички на Феј Феј Сан

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
19 август 2014
Категорија: 
Сцена