Тие владеат на црвените килими, а знаете ли кои се?

13 април 2016

Колку пати се случило да забележиме нечиј фустан на црвен килим, а да не знаеме чија креација е?  Или пак, да го прочитаме името, но ништо не ни значи.

Таков беше случајот на годинешното издание на „Оскарите“, каде многумина ја коментираа креацијата на Рејчел Мекадамс, но многу малку знаеја дека зад него се потпишува August Getty Atelier.

Овој текст е посветен токму на дизајнерите чии креации владеат на црвените килими, а ретко кој знае кои се. Во колажите, првата фотографија е од креацијата на куќата или дизајнерот, додека останатите две се од познати личности на црвен килим во креација од споменатиот дизајнер. 

August Getty - Рејчел Мекадамс - Кејт Хадсон

Sergio Hudson - Шанел Иман - Зендаја

Bao Tranchi - Џиџи Хадид - Џенифер Лопез

Olcay Gulsen - Кендал Џенер - Софија Буш

Elisabetta Franchi - Емили Блант - Криси Тиген

Solace London - Сијара - Џена Деван Татум

Labourjoisie - Кајли Џенер - Хелсеј

Galvan - Елизабет Олсен - Гвинет Палтроу

House of CB - Џиџи Хадид - Џенифер Лопез

Talbot Runhof - Криси Тиген - Оливија Вајлд

Азаро - Ана Кендрик - Тајлор Свифт

SAFiYAA - Емили Ратајковски - Кејт Винслет

Yanina Couture - Џиџи Хадид - Кери Андервуд

Ellery - Ели Фенинг - Маргот Роби

Vatanika - Кара Делевињ - Сара Хајланд

Yousef Al-Jasmi - Криси Тиген - Гвен Стефани

Кristian Aadnevik - Кендал Џенер - Лили Доналдсон

Haney - Тејлор Свифт - Рис Витерспун

Објавено:
13 април 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.413 пати