Типување: Што ќе носат ѕвездите на „Златен глобус“

16 декември 2014

Неодамна беа објавени номинациите за престижната манифестација „Златен глобус“, па „Вог“ бргу потоа ги искажа своите типувања за тоа, која актерка што би носела.

Инаку, покрај тоа што сите очекуваат да ги видат модните избори, „Златен глобус“ е една од омилените манифестации затоа што веќе можат да се видат добитниците на Оскарите, што се одржуваат во февруари.

Погледнете ги типувањата на „Вог“, па останува да видиме колку погодиле:

Френсис О'Конор - The Missing, во креација од Marios Schwab Spring 2015

Алисон Толман - Fargo, во креација од Zac Posen Spring 2015

Френсис Мекдорманд - Olive Kitteridge, во креација од Tome Spring 2015

Меги Гиленхал- The Honorable Woman, во креација од Vera Wang Pre-Fall 2015

Џесика Ланг- American Horror Story: Freak Show, во креација од Christian Dior Pre-Fall 2015

Тејлор Шилинг - Orange Is the New Black, во креација од Fendi Spring 2015

Лена Данам - Girls, во креација од Antonio Berardi Spring 2015

Џина Родригез - Jane the Virgin, во креација од Giambattista Valli Spring 2015

Еди Фалко - Nurse Jackie, во креација од Christopher Kane Spring 2015

Џулија Луис Драјфус - Veep, во креација од Alexander McQueen Spring 2015

Рут Вилсон - The Affair во креација од Erdem Spring 2015

Робин Рајт - House of Cards во креација од Balmain Spring 2015

Џулијана Маргилес - The Good Wife во креација на Lanvin Spring 2015

Клер Дејнс- Homeland во креација на Balenciaga Spring 2015

Виола Дејвис - How to Get Away with Murder во J. Mendel Spring 2015

 

Објавено:
16 декември 2014
Категорија: 
Сцена