Топ 10 млади манекенки што допрва ќе владеат на светските модни писти

31 октомври 2013

Секоја манекенка си има свој „рок на траење“ па затоа на ревиите од светските модни куќи и дизајнерски имиња често можеме да видиме нови и млади манекенки, пред се тинејџерки и најстари до 23 години, кои допрва ќе ги освојуваат модните писти. Во продолжени ви ги претставуваме 10-те најактуелни.

Објавено:
31 октомври 2013
Категорија: 
Сцена